Social & Cultural

فرهنگی و اجتماعی
Shawn Rabban

قیمت املاک گرانقیمت در نواحی لوس آنجلس و بورلی هیلز در سالهای گذشته شاهد افزایش چشم گیری بوده است و تعداد خانه های اشرافی که در طول ۲ سال گذشته بفروش رفته است بسیارند.

خریداران این خانه ها چه کسانی هستند؟

بسیاری از ثروتمندان جهان مناطق بخصوصی را در لوس آنجلس مانند:‌

Malibu, Beverly Hills, Brentwood, BellAir, Pacific Palasides

را برای داشتن یک ملک مسکونی انتخاب میکنند، شرایط آب و هوایی مطلوب ، وجود هالیوود ، شرکتهای سینمایی و تلویزیونی از دلایل این انتخاب هستند.

بیلیونرهای تازه به دوران رسیده بخصوص از کشورهای چین - هند ، روسیه و ایران ، مدیران شرکتهای مالی بزرگ و بانکها ، سوپراستارهای هالیوود ، ورزشکاران پولدار و اشخاصیکه دولت فدرال آمریکا نمیداند از کجا پولدار شده اند از جمله خریداران این خانه ها هستند.در ایالت کالیفرنیا افراد با ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود ذرخژچزررزرC ،Cپپ هویت خود را پنهان نگه میدارند.بسیاری از خریداران برای این خانه ها پول نقد میپردازند که این مبالغ را از طریق شرکتهای پوششی به حساب خریدار و یا محضر میریزند. این خریدهای نقدی سرانجام دولت فدرال آمریکا را مجبور کرده است تا با تصویب قوانین جدید از هویت خریداران و منابع مالی آنها اطلاع پیدا کند. هفته گذشته دولت فدرال آمریکا قانونی را به تصویب رساند که خریداران این نوع املاک و مستغلات ۱٠ میلیون دلار به بالا باید منابع مالی و هویت کامل خود را در زمان خرید به دولت گزارش کنند، در غیر اینصورت در زمان خرید دچار مشکل شده و دولت جلوی فروش این املاک را خواهد گرفت. مشاورین املاک و مستغلات ، محضرداران ، حسابداران و وکلا نیز میتوانند زیر پرسش قرار بگیرند. در ۴ سال گذشته تعداد قابل ملاحظه ای از این خانه های بسیار مجلل که بی شباهت به قصر نیستند وتعدادی از این خانه ها توسط مشاورین املاک ایرانی در لوس آنجلس بفروش رسیده است و این خانه ها زیر پوشش شرکتهایی با مسئولیت محدود خریداری شده اند. یکی از دلایل بسیار مهم این خریدها فرار از پرداخت مالیات و حفظ هویت شخصی است.دولت فدرال این نوع خریداری املاک با این شرایط را جرم و پولشویی به حساب می آورد. ثروتمندان جهان و حتی سوپراستارهای هالیوود با تاسیس شرکتهای با مسئولیت محدود برای فرار از پرداخت مالیات به این خریدها اقدام میکنند و این املاک به نام این شرکتها ثبت میشود و اشخاص از هرگونه مسئولیتی عاری میشوند.

  • Share This Story

about author

Comments (0)

Leave a comment

Post Comment