اختلاف طبقاتی در لس آنجلس، از زمین تا آسمان

در شهری که بی خانمان‌های فراوانی دارد، خانه‌ای ۱۲۰ میلیون دلاری به سادگی بفروش می‌رسد. این امر نشان می دهد که اختلاف طبقاتی فقط مختص ایران نیست و حتی در لس آنجلس، یکی از مرفه ترین شهرهای دنیا هم به شدت وجود دارد.

ایوان اشپیگل، مدیر عامل میلیاردر اسنپ چت و میراندا کر که یک مدل است، به خرید خانه 120 میلیون دلاری لس آنجلس نزدیک می شوند.

پس از نزدیک به دو سال، میلیاردر مالک اسنپ چت، سرانجام قرارداد خانه جدید خود در لس آنجلس را به مبلغ 120 میلیون دلار بسته است. طولانی شدن خرید این خانه به دلیل بازسازی بود که هنوز هم در حال انجام است. اشپیگل همچنین 25 میلیون دلار اضافی برای بخش کوچک‌تری از زمین که درست در مجاورت ملک اصلی قرار دارد، پرداخت کرد که مجموع قیمتی را که او برای ملک پرداخت کرد به 145 میلیون دلار افزایش داد. این مبلغ زیاد، قیمت این ملک را به یکی از بالاترین قیمت‌هایی تبدیل می‌کند که تاکنون برای یک خانه در کالیفرنیا پرداخت شده است. حالا ایوان اشپیگل پس از میلیاردرهای دیگر صاحب شرکت های بزرگ فناوری و رسانه‌ای مانند مارک آندرسن، جف بزوس و لاچلان مرداک که خانه های گران قیمت دارند، قرار می گیرد.

این خانه واقع در هولبی هیلز روبروی عمارت پلی بوی، چهار هکتار به هم پیوسته توسط میلیاردر بریتانیایی، یان لیوینگستون، به اشپیگل فروخته شد، او ملک دو تکه را در دو معامله جداگانه در سال‌های 2014 و 2017 با پرداخت 72 میلیون دلار خریداری کرد. لیوینگستون هر دو ملک را در یک ملک بزرگ ترکیب کرد و سپس بازسازی کل مکان را آغاز کرد. این ملک همچنین در همان محله‌ای است که میلیاردرهایی نظیر، شان پارکر و بزوس، بنیانگذار آمازون، ملک 175 میلیون دلاری دارد.

در سال 2004، کنت ادموندز و همسر سابقش تریسی ادموندز عمارت هولبی هیلز را به قیمت 21.3 میلیون دلار به فرانک و جیمی مک کورت، صاحبان آن زمان تیم بیسبال داجرز فروختند. پس از بازسازی و گسترش کامل از جمله نصب استخر سرپوشیده المپیک، جیمی مک کورت این ملک را در سال 2014 به لیوینگستون فروخت.

در حالی که اشپیگل و همسرش، میراندا کر، منتظر تکمیل اقامتگاه جدید خود هستند، این زوج در یک عمارت 12 میلیون دلاری واقع در برنت وود زندگی می کنند که قبلاً متعلق به هریسون فورد بود. این زوج موفق همچنین یک ویلای 30 میلیون دلاری در پاریس، یک تاکستان در استرالیا و یک ویلای ساحلی در مالیبو دارند. مدیر عامل اسنپ چت همچنین هنوز صاحب اولین خانه ای است که تا به حال خریده است، خانه ای به سبک کلبه ای 3 میلیون دلاری در برنت وود.

  • Comments are closed.