8 نشانه کلیدی که شما به طبقه متوسط رو به بالا در آمریکا رسیده‌اید

بین طبقات پایین، متوسط و بالا، تمایز وجود دارد اما آیا می‌دانستید که دسته‌ای بین این دو دسته آخری به نام طبقه متوسط رو به بالا نیز وجود دارد؟

در حالی که افراد طبقه متوسط اغلب از نظر مالی نسبتاً باثبات در نظر گرفته می‌شوند، طبقه متوسط رو به بالا دارای دارایی خالص بالاتر و حتی امنیت مالی بیشتری هستند اما نه به اندازه افراد بسیار ثروتمند.

اما طبقه متوسط رو به بالا دقیقا چیست و نشانه‌های اصلی آن چه هستند؟ نشانه‌های خاصی وجود دارند که نشان می‌دهند شما جهش کرده‌اید و به طبقه متوسط رو به بالا رسیده‌اید.

تعریف طبقه متوسط رو به بالا

افراد طبقه متوسط و متوسط رو به بالا هر دو شاید از استاندارد زندگی بالاتر، استرس مالی کمتر و آزادی یا ثبات مالی بیشتر بهره‌مند شوند. با این حال، تفاوت‌هایی بین این دو طبقه وجود دارد.

نیکول نیکولت، موسس وبلاگ Let’s Make Life Great، این دو طبقه را تعریف کرده است. طبقه متوسط را می‌توان به عنوان هر کسی تعریف کرد که می‌تواند یک استاندارد معقول زندگی از جمله داشتن خانه، رفتن به تعطیلات سالانه و توانایی سرمایه‌گذاری در آینده مانند تامین بخشی از هزینه‌های تحصیلات دانشگاهی برای فرزندان خود را داشته باشد.

در بیشتر موارد، آنها باید تا سن بازنشستگی مورد انتظار کار کنند. طبقه متوسط رو به بالا می‌تواند کمی بالاتر از سطح زندگی طبقه متوسط قرار داشته باشد.

طبقه متوسط رو به بالا معمولاً از تعطیلات بیشتری لذت می‌برند و حداقل میزان بدهی را دارند تا بدون هیچ مشکلی در مسیر بازنشستگی و پس از بازنشستگی، راحت زندگی کنند.

طبق گزارش اداره سرشماری ایالات متحده، طبقه متوسط معمولاً شامل درآمد پایدار و مقداری پس‌انداز، با درآمدی بین 50 هزار تا 125 هزار دلار است.

جف رز، بنیانگذارGood Financial Cents  گفت: طبقه متوسط رو به بالا احتمالا به معنای کسب درآمد 15 تا 50 درصد بالاتر از میانگین جامعه با یک پشتوانه مالی مناسب باشد. در حالی که مفهوم طبقه بالا به طور کلی به 1 تا 3 درصد درآمد بالای جامعه با ثروت قابل توجه و درآمد بالا حاصل از سرمایه‌گذاری اشاره دارد.

برخی منابع، طبقه متوسط رو به بالا را به عنوان کسی تعریف می‌کنند که پول زیادی به دست می‌آورد اما هنوز از مرز رسیدن به ثروت بالا نگذشته است. این افراد اغلب دارای حداقل 500 هزار تا 2 میلیون دلار دارایی خالص هستند.

نشانه‌های کلیدی طبقه متوسط رو به بالا

علاوه بر داشتن درآمد بالا و دارایی خالص، در اینجا 8 نشانه کلیدی دیگر وجود دارند که نشان می‌دهند شما به طبقه متوسط رو به بالا راه پیدا کرده‌اید.

1-شما بعد از سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه‌ها، پول اضافی دارید

افراد طبقه متوسط اغلب درآمد کافی برای مصرف و پس‌انداز دارند اما آنهایی که در طبقه متوسط رو به بالا هستند، حتی پس از اینکه سهم حساب بازنشستگی خود را به حداکثر رسانده‌اند و سایر سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های عمده خود را انجام داده‌اند، همچنان پول اضافی خواهند داشت. آنها همچنین نگرانی یا استرس بسیار کمتری در مورد هزینه‌های ذکر شده دارند زیرا از نظر مالی امنیت بیشتری خواهند داشت.

بنیانگذارGood Financial Cents  گفت: احتمالاً متوجه چند عامل کلیدی خواهید شد. در ابتدا، شما در بودجه خود برای چیزهای سرگرم‌کننده، بخشی خواهید داشت و می‌توانید به تعطیلات و تفریحات منظم فکر کنید. شما فقط برای بازنشستگی پول جمع نمی‌کنید بلکه ترکیبی از سرمایه‌گذاری‌هایی مانند خرید سهام یا حتی خرید یک ملک برای اجاره دادن را می‌توانید در برنامه‌های خود قرار دهید.

2-تنوع دارایی‌ها

وقتی در طبقه متوسط رو به بالا هستید، چیزی بیش از پول نقد در اختیار دارید. شما همچنین یک سبد متنوع با دارایی‌هایی مانند سهام و املاک اجاره‌ای دارید که می‌تواند درآمدتان را افزایش دهد و امنیت مالی شما را بیشتر کند. حتی اگر کل ثروت خالص شما به صورت دارایی‌های مختلف توزیع شود، باز هم مقدار قابل توجهی خواهد بود.

همچنین شاید وام مسکن خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید، اگرچه این لزوماً الزامی نیست. موسس وبلاگ Let’s Make Life Great می‌گوید: یکی از علائمی که نشان می‌دهد شما در طبقه متوسط رو به بالا هستید احتمالا این باشد که می‌توانید سال‌ها زودتر از موعد، بدهی‌های بزرگی مانند وام مسکن را بدون محدود کردن سبک زندگی‌تان تسویه کنید. اگر وام مسکن دارید، این وام مسکنی است که با آن خیلی راحت هستید و پرداخت اقساط آن، فشاری به شما نمی‌آورد.

3-شما در محله گران‌تری زندگی می‌کنید

راه دیگر برای اینکه ببینید آیا به طبقه متوسط رو به بالا رسیده‌اید یا خیر این است که به سادگی نگاهی به محل زندگی خود بیندازید. به گفته بنیانگذارGood Financial Cents ، اگر خانه شما در محله‌ای است که مردم آرزو دارند در آن زندگی کنند، نشانه خوبی است که شما در طبقه متوسط رو به بالا هستید.

افراد طبقه متوسط شاید سعی کنند سطح ثروت یا موقعیت خود را با ثروتمندان مطابقت دهند. اما آنهایی که در طبقه متوسط رو به بالا هستند، این کار را نمی‌کنند. آنها نیازی به نگرانی ندارند که آیا خانه آنها به اندازه کافی بزرگ است یا ماشین آنها به اندازه کافی مجلل است. آن‌ها می‌توانند هزینه بسیاری از این چیزهای گران‌قیمت را بدون نیاز به افزایش توان مالی خود بپردازند.

4-شما استرس مالی کمی دارید

یکی از بزرگ‌ترین شاخص‌هایی که نشان می‌دهد شما به طبقه متوسط روبه‌بالا رسیده‌اید، این است که وقتی با صورت‌حساب یا هزینه‌های غیرمنتظره‌ای مواجه می‌شوید، استرس کمی داشته باشید.

همچنین اگر یک وضعیت اضطراری مالی پیش بیاید، می‌دانید که می‌توانید بدون مشکل آن را پوشش دهید. اگر صورت‌حساب غیرمنتظره‌ای مقابل شما ظاهر شود، می‌توانید بدون ترس آن را پرداخت کنید.

5-تغییرات مثبت در شیوه زندگی

داشتن درآمد قابل تصرف بیشتر و دارایی خالص بالاتر، اغلب با تغییرات عمده در شیوه زندگی همراه است. این بدان معنا نیست که شما ناگهان بالاتر از حد توان خود زندگی می‌کنید. بلکه به این معنی است که شما می‌توانید بیش از هر زمان دیگری هزینه کنید از جمله خرید کالاها و خدماتی که قبلاً آنها را لوکس یا دور از دسترس می‌دانستید. همچنین به این معنی است که می‌توانید از پس مخارجی مانند هزینه‌های پزشکی، مسافرت و سرگرمی‌ها یا علایق پرهزینه‌تر برآیید.

نیکول نیکولت گفت: قرار گرفتن در طبقه متوسط رو به بالا به این معنی است که شما می‌توانید به راحتی هزینه‌های تفریحی بیشتری مانند خرید وسایل نقلیه تفریحی، ماشین‌های اسپرت و شاید حتی یک خانه کوچک برای تعطیلات در مکان‌های تفریحی محبوب داشته باشید.

وی افزود: اگر در طبقه بالا هستید، می‌توانید اساساً هر خریدی را که می‌خواهید، بدون نیاز به انتخاب یک برنامه پرداخت یا نگرانی در مورد کسری‌های مالی آینده، بپردازید. طبقه بالای جامعه یک زندگی بدون دغدغه و جالب دارد.

6-توانایی پرداخت هزینه تحصیلات عالی

هزینه تحصیلات عالی بالا است و بسیاری از افرادی که به کالج یا دانشگاه می‌روند با بدهی وام دانشجویی مواجه می‌شوند. اما افرادی که در طبقه متوسط رو به بالا هستند، می‌توانند بدون نیاز به دریافت وام دانشجویی، به دانشگاه بروند یا فرزندان خود را به دانشگاه بفرستند.

جف رز می‌گوید: می‌توانید فرصت‌های آموزشی بهتری را برای فرزندان‌تان یا خودتان بدون استرس هزینه‌های آن‌ها، فراهم کنید. این موارد همگی مزیت‌های مالی کوچکی هستند که نشان می‌دهند شما در طبقه متوسط رو به بالا هستید.

7-می‌توانید پیش از موعد بازنشسته شوید

بازنشستگی زودهنگام آرزوی بسیاری از افراد است اما اگر با بدهی یا مخارج روزمره خود دست و پنجه نرم می‌کنید، احتمالا این امر قابل دستیابی نباشد. برای طبقه متوسط رو به بالا، به دلیل عواملی مانند سرمایه‌گذاری‌های متنوع، درآمد غیرفعال یا منفعل (passive income) و امنیت مالی کلی، این موضوع چندان مشکل‌ساز نیست.

8-شما منابع درآمدی متعددی دارید

در حالی که افراد طبقه پایین و متوسط شاید فقط یک منبع درآمد داشته باشند، افراد ثروتمند تقریبا همیشه دو یا چند منبع درآمد دارند. این شرایط می‌تواند شامل یک شغل پردرآمد یا داشتن همزمان یک کسب‌وکار و یک منبع درآمد غیرفعال مانند سود سهام از سرمایه گذاری‌ها یا درآمد اجاره املاک باشد.

  • Comments are closed.